ArabicEnglishTurkish

maliyet-muh-icerik

Maliyetlerinizi yönetebiliyor musunuz?

Sistem; gerçekleşen satışlar ve eldeki mal maliyetleri üzerinde sağladığı tam kontrol ile size maliyet düşürücü önlemler alabilme olanağı sağlarken, hızlı ve hatasız gerçekleşecek maliyet işlemleri sayesinde güncel değerlere her an hâkim olmanızı amaçlar.

Üretim safhalarını, bu safhaların her birinde hangi masraf merkezlerinin işlem gördüğünü; hammadde, işçilik, amortisman ve benzeri maliyet kalemlerinin hangi dağıtım anahtarıyla değerlendirileceğini detaylı olarak tanımlayabilirsiniz.

Safhaların işlem sırasını, safhalar bazında üretilen mamul veya mamul gruplarını, bu grupların mamul, yarı mamul, sarf ve yansıtma hesap kodlarını da tanımlayabileceğiniz sistemde, ağırlıklı ortalama ve FIFO yöntemine göre değerlendirme; UFRS (TTK, düzeltilmiş değerler) ile maliyetleri izleyebilme, sarf merkezlerine göre ürün maliyetlerini malzeme, işçilik, amortisman, genel üretim giderleri detayında izleyebilme; otomatik sarf, maliyet ve satılan malın maliyeti mahsuplarını oluşturabilmek mümkündür.

Opak sağladığı çözümler sayesinde uluslararası standartlara uyumlu çalışırken, gerçek maliyetlerinizi ve gerçek kârınızı sürekli takipte kalabileceksiniz.