ArabicEnglishTurkish

muhasebe-icerikGelişmiş Muhasebe Yönetimi sayesinde kapsamlı hesap planları oluşturun.

Müşteri bazında ne kadar kâr ettiğinizden haberdar mısınız?

Para fazlanız veya eksiğiniz mi var?

Kredi kullanmanız gerekiyor mu?

Tahsilatlardaki gecikmenin size yazdığı parasal yük ne kadar?

Tüm fonksiyonlarınız ne kadar sağlıklı ve verimli bir şekilde işlerse işlesin; finans yönetiminiz zayıfsa işletme olarak başarıya ulaşmanız kesinlikle mümkün değildir. Üstelik iş dünyasının acımasız ortamında, aniden uçurumlardan uçurum beğenir hâle gelebilirsiniz.

Opak olarak oluşturduğumuz Finans Yönetimi çözümleri; cari hesaplar, çek, senet, nakit tahsilat ve tediye işlemleri, banka hesapları yönetimi, malzeme alımları, işçilik giderleri, amortisman, genel giderler gibi son derece kapsamlı bir çerçevede size yardımcı olacak uygulamaları kapsar.
Esnek Tasarım Ve İşleyiş Kolaylıklarından Yararlanın

Muhasebe programlarından beklenenin çok üstünde fonksiyonlar sunan Opak ERP Genel Muhasebe Modülü’nde sektörel uyarlanabilirliği sağlamak amacıyla esnek bir tasarım ve işleyiş söz konusudur.

Hesap Planı, tüm mali bilgilerinizin etrafında organize olduğu bir yapıdır. Opak Muhasebe Sistemi sayesinde tam kapsamlı ve denetimli bir hesap planı oluşturabilirsiniz.
İşleri Gözünüzde Büyütmeyin

Hesap planınızdaki seviye sayısını ve her seviyenin kaç basamaktan oluştuğunu sisteme tanımlayabilir ve bu standardın dışında kalan bir hesap kodu açılmasını engelleyebilirsiniz.

Hesaplarınızın, “cari hesaplarla ilişkili ve ön muhasebede çalışması gereken hesaplar” olduğunu, döviz ve miktarla ilgili tanımlamaları, borç / alacak bakiyesi verme özelliklerini hesap planında tanımlayıp denetimlerinizi tüm bu detaylara vakıf olarak yapabilirsiniz.

Ön muhasebede takip edilen evraklara ilişkin kayıtların kontrol edildikten sonra muhasebeye aktarılmasını talep edebilir ya da evrakın sisteme girildiği anda on – line olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Sistem; size daha pek çok kolaylık sağlar: Hazırlamakla kanunen yükümlü olduğunuz Defter-i Kebir, Yevmiye Defteri, KDV Beyannamesi ve mali tabloları düzgün ve eksiksiz bir şekilde kâğıt üzerinde belgeleme telaşınız ortadan kalkar. Opak ERP Genel Muhasebe Modülü, bunları en kısa sürede ve kanunen talep edilen formatta hazırlayıp basacaktır. Ayrıca dönemsel ve karşılaştırmalı olarak talep edilecek mali tablolar sayesinde finansal duruma güncel olarak hâkim olabilir, dönem sonunda tüm yansıtma, kapanış ve açılış fişlerini otomatik olarak yaptırabilirsiniz.

Ön muhasebe ve yevmiye fişlerinin tüm işlemlerinde dövizli kayıt yapılabilmekte olup, parasal ve parasal olmayan hesapların davranış şekillerine göre dövize ve enflasyona göre değerleme yapabilirsiniz. Sistem, yanı sıra kur farklarının otomatik oluşturulmasını ve UFRS standartlarında raporlamaları desteklemektedir.