ArabicEnglishTurkish

crm-icerikMüşterilerinizi yakında tanıyın, iletişiminizi güçlendirin, satış fırsatlarını, sadık müşterilerinizi artırın !

CRM’i bir yazılım ürünü olarak değil; müşterinin şirketlerin büyük ortağı olduğu günümüz piyasa koşullarında şirket stratejilerinin bir parçası olarak görüyoruz.

Taleplerin, beklentilerin, eğilimlerin sürekli değişkenlik gösterdiği bugünün dinamik ve yoğun rekabet ortamında, müşterilerin nabzını tutabilmek büyük önem taşıyor. Sonunda kazanan, müşterisine onun tercih ettiği yol ve yöntemlerle ulaşmayı başaran şirketler oluyor!

Opak CRM çözümü, müşterisini stratejisinin odağına alan, onun istek ve beklentilerini fırsata dönüştürmek isteyen şirketlere ihtiyaç duydukları teknolojik altyapıyı sunuyor.

Şirketlerin müşterilerini daha iyi tanımalarını, karlı olan müşterileri ayırt edebilmelerini, alternatif satış kanalları ve servislerini geliştirebilmelerini sağlayan Opak CRM, fırsatların daha etkin biçimde yönetilebilmesine olanak tanıyor. Opak CRM, müşteri verilerinin kayıt altına alınmasının ötesinde, geçmişe yönelik sorgulamalarla müşteri davranışlarına yönelik zengin raporlar elde edilmesini sağlıyor. Üstelik İnternet tabanlı olması sayesinde uzaktan erişim ve 7/24 çalışabilme esnekliği de getiriyor.

Öte yandan ERP sistemindeki; Muhasebe-Finans Yönetimi, Depo Yönetimi ve Satış Yönetimi araçlarını kullanarak ödeme, teslimat süreçlerinin tek bir ekran üzerinden takip edilebilmesini mümkün kılıyor. İşletmede mevcut olması durumunda, çağrı merkezi ve bayi ağlarıyla da entegrasyon kurulabiliyor. Servis yazılımı ile tüm hizmetlerin tek elden yönetimi mümkün kılınabiliyor. Bu işlevsellik sayesinde müşterinin kuş bakışı izlenimi sağlanırken, bu komplike yapı müşteri memnuniyetini artırılabiliyor.

Opak CRM Modül Fonksiyonları

Pazarlama Yönetimi: Opak CRM ile telefon, sms, direct mail, web, kablosuz cihazlar, email, direct satış ve partner network’u gibi müşteri ile ilişki içerisinde olunan tüm kanallarda müşteri veya müşteri grubuna özel kampanyalar dizayn eder, hazırlar ve yönetirsiniz. Kullanımı kolay araçlar, pazarlama departmanının bilgi işlem departmanına ihtiyaç duymaksızın segmentasyon yapmasını ve hedef kitle listeleri oluşturmasını sağlar. Pazarlama departmanı müşteri bilgilerini çok yönlü biçimde kullanarak bir-e-bir pazarlama faaliyetleri gerçekleştirme imkanına kavuşur. Opak CRM’in sunduğu güçlü potansiyel müşteri yönetimi sayesinde web sitenizin ziyaretçileri kolaylıkla sadık müşterilerinize dönüşür.

Satış Yönetimi: Opak CRM Satış, işletmenize sunduğu komple satış gücü otomasyonu çözümü sayesinde, satış ekibinizin tüm işletme çalışanları ile işbirliği içerisinde daha etkin biçimde satış yapmasını ve buna bağlı olarak gelirlerinizin artmasını sağlar. Opak CRM satış personelinize hedef gelir, gerçekleşen gelir, satış planları, müşteri ihtiyaçları, satın alma eğilimleri, müşteri bilgileri, müşteri cari hesabı gibi bilgilere kolaylıkla ve hızla ulaşarak hızlı ve karlı satış gerçekleştirme imkanı tanır. Mobil satış ekibinizi sisteme entegre ederek saha satış operasyonlarınızı daha verimli kılmanıza ve gerçek zamanlı olarak yönetmenize olanak tanır. Opak CRM satış ekibinizin satış fırsatlarını kolaylıkla değerlendirmesini, gerçekçi satış tahminleri yapmasını sağlayan özel fonksiyonlara sahiptir.ERP sistemindeki Muhasebe – Finans Yönetimi modülü entegrasyonu ile müşterinin tüm finansal geçmişi ve Malzeme – Lojistik Yönetimi modülü entegrasyonu ile müşteriye ilişkin lojistik süreçlerin izlenebilmesini mümkün kılar.

Servis Yönetimi: Satış sonrasında müşteri memnuniyetinin sürdürülebilmesi ve sadık müşteriler yaratılabilmesi için sözleşme yönetimi, servis gelirleri takibi, talep ve şikayet yönetimi, müşteri memnuniyeti ölçümleme, tüm servis aktivitelerinin planlanma ve takip süreçlerinin kolaylıkla ve hataya yer bırakmaksızın gerçekleştirilmesini sağlar. Opak CRM Servis&Destek, çalışanlarınızın daha düşük maliyetlerle daha hızlı ve sonuca ulaşan servis ve destek hizmeti sunması için ihtiyaç duyacağı tüm araçları size sunar. Müşteriye özel hizmet verebilmeniz için müşteri bilgilerini kolay izlenebilir ve kullanılabilir bir şekilde servis&destek çalışanlarına ulaştırır. Detaylı case kaydı ve takibi, çapraz ve dikey satış geliştirme fonksiyonları ile tam donanım ve güçlü bir servis destek merkezi oluşturmanıza imkan verir. Müşteri şikayet ve talepleri, çözüm süreleri, arama sayısı, çalışan performansı gibi ölçümleri kolaylıkla yapmanızı ve doğru orantılı olarak hizmetlerinizi geliştirmenizi sağlar.